ZUŠ OPEN

út / 15. květen 2020 v 09:42

Mladí talenti základních uměleckých škol - stipendisté MenARTu na vystoupí tento pátek 15 května v online koncertu Salon ZUŠ pro festival Pražské jaro, kterým zahájí jeho online program! Původně měl být koncert součástí jak koncertního programu Pražského jara, tak letošního programu ZUŠ Open. Nyní zazní pouze online a bude věnován na podporu sbírky Muzikanti volná noha.

Hlavními atributy koncertu Salon ZUŠ s mottem Klasika uzdravuje jsou radost a pozitivní energie v podání 17 studentů, kteří ukážou svou roční práci pod pečlivým vedením svých pedagogů a mentorů. V programu zazní efektní skladby pro sólové housle například od A. Dvořáka. V podání mladých pěvců zazní árie z Mozartových oper Figarova svatba či Don Giovanni nebo výběr z díla skladatelů české a německé písňové tvory 19. a 20. stol. V dramaturgii koncertu se představí taktéž mladí pianisté prostřednictvím sólových skladeb akcentujících virtuositu nejmladší klavírní generace. „Děkujeme Pražskému jaru, že ve svém programu vytvořil prostor i nejmladším talentům, které vyrůstají na zuškách,“ říká ředitelka akademie MenART Dana Syrová a dodává: „velmi si vážíme toho, že velký renomovaný festival tímto dává najevo, že podpora mladých talentů je důležitou součástí uměleckého prostředí.

Srdečně vás zveme k poslechu a sledování koncertu Salon ZUŠ živě z kostela sv. Šimona a Judy 15. května od 20 hodin na YouTube, na facebooku MenART, ZUŠ open.

ONLINE KONCERTY A PŘEDSTAVENÍ
út / 25. květen 2021 v 16:36

Vážení rodiče a milí žáci, dovolujeme si pozvat naše koncerty a představení přímo k vám domů. Sdílíme s vámi naše první počiny smiley

SPOLEČNÝ OBRAZ
út / 25. květen 2021 v 18:54

Přijď nakreslit společný obraz k 70. výročí naší ZUŠ. Vše je pro tebe připraveno u vchodu do ZUŠ na Dvořákovo ulici yes

PF 2021
út / 30. květen 2020 v 11:14

Vážení rodiče, milí žáci a přátelé školy,

přejeme vám všem do nového roku jen to dobré. Ať jsme všichni zdraví, šťastní, veselí a spokojení. Ať nás umění spojuje a baví i v tom dalším roce 2021!

Vaše ZUŠheart