JÁMA A KYVADLO a vzpomínka na Mladou Smetanovu Litomyšl

Po / 25. říjen 2018 v 13:50

Mladá Smetanova Litomyšl, která oslavila letos již 45. ročník, otevřela pomyslné brány i žákům Základní umělecké školy z Kadaně. Stalo se tak díky úspěchu našich herců a tanečníků na festivalu Prkna v Hradci Králové, kde byla vítězná inscenace Jáma a kyvadlo zařazena do programu  Mladé Smetanovy Litomyšle.

Čekal nás festivalový víkend plný hudby, divadla, tance, filmu, přehlídek a výtvarného umění.

Dostalo se nám opravdu vřelého přijetí, nejen od organizátorů, ale i od litomyšlského publika. Na festivalu jsme se v krásných prostorách Smetanova domu zaposlouchali do filmové hudby v podání BBQ Quarteta, se zpěvačkou Hanou Robinson a dalším hostem Varhanem Orchestrovičem Bauerem. Společně oslavili nedožité 100 narozeniny Leonarda Bernsteina. Mezi další zážitky patří i účast na Festivalovém plesu, který se letos nesl v duchu Formanových filmů „The Best of Miloš Forman´s Costumes“. Naše skupina vyrazila v kostýmech inspirovanými filmem Vlasy.

Program byl opravdu velice pestrý, poznali jsme nové přátele, prošli jsme si krásy Litomyšle, ochutnali trdelník na Starodávném jarmarku, kde bylo možno navštívit přes sto stánků s tradičními výrobky a bohatší o spoustu, nejen kulturních zážitků se vrátili do naší Kadaně.

Repríza tohoto představení se chystá na pondělí 12. listopadu 2018. Představení se odehraje v prostorách KZ Orfeum od 17:00. Těšíme se na Vás !

Mladá Smetanova Litomyšl

FOTOREPORTÁŽ Z VÝUKY
Po / 24. říjen 2021 v 21:06

Nová budova ZUŠ ve Dvořákově ulici už opět žije uměním!

POZVÁNKA NA SPOLEČENSKÝ VEČER K 70. VÝROČÍ ŠKOLY
Po / 19. říjen 2021 v 08:18

Oslava 70. výročí Základní umělecké školy se koná formou společesnkého večera v pátek 5. listopadu 2021 od 18 hodin v prostorách Kulturního domu Střelnice Kadaň. Pro účast je nutná rezervace místa. Více informací v příspěvku

POZVÁNKA NA KONCERT SKLADEB KLEMENTA SLAVICKÉHO
Po / 19. říjen 2021 v 08:35

Srdečně Vás zveme na koncert skladeb Klementa Slavického, který se koná v pondělí 1. listopadu 2021 od 18 hodin v kostele Stětí sv. Jana Křtitele.