JÁMA A KYVADLO a vzpomínka na Mladou Smetanovu Litomyšl

Po / 25. říjen 2018 v 13:50

Mladá Smetanova Litomyšl, která oslavila letos již 45. ročník, otevřela pomyslné brány i žákům Základní umělecké školy z Kadaně. Stalo se tak díky úspěchu našich herců a tanečníků na festivalu Prkna v Hradci Králové, kde byla vítězná inscenace Jáma a kyvadlo zařazena do programu  Mladé Smetanovy Litomyšle.

Čekal nás festivalový víkend plný hudby, divadla, tance, filmu, přehlídek a výtvarného umění.

Dostalo se nám opravdu vřelého přijetí, nejen od organizátorů, ale i od litomyšlského publika. Na festivalu jsme se v krásných prostorách Smetanova domu zaposlouchali do filmové hudby v podání BBQ Quarteta, se zpěvačkou Hanou Robinson a dalším hostem Varhanem Orchestrovičem Bauerem. Společně oslavili nedožité 100 narozeniny Leonarda Bernsteina. Mezi další zážitky patří i účast na Festivalovém plesu, který se letos nesl v duchu Formanových filmů „The Best of Miloš Forman´s Costumes“. Naše skupina vyrazila v kostýmech inspirovanými filmem Vlasy.

Program byl opravdu velice pestrý, poznali jsme nové přátele, prošli jsme si krásy Litomyšle, ochutnali trdelník na Starodávném jarmarku, kde bylo možno navštívit přes sto stánků s tradičními výrobky a bohatší o spoustu, nejen kulturních zážitků se vrátili do naší Kadaně.

Repríza tohoto představení se chystá na pondělí 12. listopadu 2018. Představení se odehraje v prostorách KZ Orfeum od 17:00. Těšíme se na Vás !

Mladá Smetanova Litomyšl

PRÁCE U VCHODU DO ZUŠ
Po / 11. říjen 2021 v 10:26

Vážení rodiče,

prosíme vás a vaše děti o zvýšenou opatrnost při vchodu do ZUŠ. V těchto dnech se opravuje rozvodná skříň elektrického napětí. Buďte také z tohoto důvodu připraveni na případné omezené parkování před školou.

Děkujeme vám za pochopení.

SOUTĚŽ SKUTEČNÉHO SUPER UMĚLCE K 70. VÝROČÍ ZUŠ
Po / 7. říjen 2021 v 19:26

Milí žáci, oslava 70. výročí naší ZUŠ si žádá něco speciálního! Speciální soutěž skutečného super umělce a v ní 70 úkolů pro nejodvážnější z vás.

Chcete se zúčastnit? Rozklikněte příspěvek, najdete tam vše, co potřebujete.

Držíme palečkyheart

VÝUKA V ZUŠ OD PONDĚLÍ 10.05.
Po / 6. říjen 2021 v 14:54

Vážení rodiče, od pondělí 10. 05. 2021 je možné zapojení hromadné výuky v režimu - konzultace do 3 žáků nebo hromadné výuky venku do 20 žáků s podmínkou doložení negativního výsledku testování či s testováním samotným. Možnosti výuky plánujeme, prosíme vás tímto o spolupráci. Děkujeme vám.

Na viděnou v ZUŠ