Výtvarný obor


Návrhy na vytvoření „kamaráda“ do soutěže pro Ababu

S žáky jsme se zúčastnili narozeninové soutěže ku příležitosti 2. výročí české značky Ababu, která se specializuje na předtištěné látky k šití a na výrobu dětských hraček a doplňků. Žáci vytvořili několik návrhů na nový „kožíšek“ kamaráda, tak jak by se jim hračka nejvíce líbila. Ze všech návrhů jsme od každého dítěte společnými silami vybrali vždy jeden, ten nejpovedenější. Celkem jsme do soutěže poslali 49 nápadů. A co je výhrou? Tři práce, které vybere porota, Ababu vytvoří jako svou limitovanou edici a její „designér“ dostane originál svého ušitého mazlíka podle vlastního obrázku.

› celou fotogalerii naleznete zde ( počet fotografií 49 )


UV Bodypainting aneb třetí výtvarný workshop s Jakubem Havlíčkem

Poslední, třetí, setkání s doktorandem Jakubem Havlíčkem jsme zaměřili svou pozornost na bodypainting. I v tomto případě se jednalo o výtvarné zadání zaměřující se na práci se světlem. „Hráli“ jsme si se speciálními UV barvami určenými přímo na tělo a obličej. Než jsme se pustili do vlastní tvorby, poučili jsme se a zároveň se inspirovali z připravené prezentace. Ta nám přiblížila způsob zdobení domorodých kmenů přírodních národů, ale také využití UV barev nejen v součastném umění.

› celou fotogalerii naleznete zde ( počet fotografií 27 )


Světelné šablony aneb druhý výtvarný workshop s Jakubem Havlíčkem

Když jsme se podruhé potkali s Jakubem Havlíčkem, doktorandem KVK PF UJEP, ukázal nám, jakým dalším způsobem můžeme se světlem ve výtvarném oboru pracovat. Žáci si během výuky navrhli a vytvořili 2D šablony na motivy florálních vzorů. Poté, co dokončili první část práce, se mohli posunout k další části úkolu, tj. prosvěcovat jednotlivé šablony na nejrůznější předměty, materiály a prostory nacházející se v ZUŠ. Žáci pracovali se šablonami jak samostatně, tak ve skupinkách, kdy docházelo k vzájemnému vrstvení a překrývání. Výslednými artefakty, které vznikly v rámci akce, byly fotografie.

› celou fotogalerii naleznete zde ( počet fotografií 16 )


Kresba světlem aneb první výtvarný workshop s Jakubem Havlíčkem

V listopadu loňského roku započala naše spolupráce s doktorandem KVK PF UJEP Jakubem Havlíčkem, který seznámil žáky 5. a 6. ročníku VO v rámci tří výtvarných workshopů s prací se světlem. Prvním workshopem byla kresba světlem. Žáci si vyzkoušeli kreslit bez papíru a tužky. Hlavním výtvarným prostředkem jim k vyjádření bylo právě světlo malé diodky v prostoru zatemnělého tanečního sálu. Jedinci zpracovávali několik tematických cyklů (pohyb zvířete, růst rostliny, vesmír, aj.), ale také vlastní nápady. Do činnosti zapojili pohyby těla, kterými reagovali na hudbu v pozadí. Často mezi sebou vzájemně spolupracovali. Vše bylo zaznamenáno fotografií zachycující světelnou stopu.

› celou fotogalerii naleznete zde ( počet fotografií 22 )


Morana pro Kadaň

Také letos naši žáci 2. ročníku VO vytvořili pro město Kadaň tradiční Moranu. Skupinka se rozhodla pro bílo-červenou barevnou kombinaci, kterou Morana nebo také Mořena, Mařena, Smrtka, oblékne. A jak to letos se zubatou krasavou dopadne? Přijďte se podívat v sobotu 09. února na oslavy masopustu.

› celou fotogalerii naleznete zde ( počet fotografií 9 )


Vánoční přáníčka do projektu Ježíškova vnoučata

Žáci výtvarného oboru se zapojili do projektu Ježíškova vnoučata pořádaného Českým rozhlasem. V prosincových hodinách jsme vyráběli nejrůznější vánoční přáníčka pro radost určené babičkám a dědečkům v českých domovech pro seniory.

› celou fotogalerii naleznete zde ( počet fotografií 19 )


Svět mýma očima

Také letos jsme se s žáky VO zúčastnili mezinárodní literární a výtvarné soutěže o cenu Jiřího Šedého na téma Svět mýma očima. Soutěže se celkově se svými pracemi zúčastnilo neuvěřitelných 689 dětí. O to větší radost máme, že naše žačka Elisabeth de Boer obsadila krásné 3. místo za tvořivost. Gratulujeme!

› celou fotogalerii naleznete zde ( počet fotografií 3 )


Vánoční výstava 2018

I letos se v zimním období konala v prostorách naší školy tradiční vánoční výstava. Její slavnostní zahájení bylo protentokrát obohaceno o výstupy žáků z klavírního, literárně-dramatického a pěveckého oddělení. Akce se zasloužila o nastartování vánoční atmosféry a přivítala blížící se adventní čas. Na výstavě se svými plošnými i prostorovými pracemi představili žáci VO napříč všemi ročníky přípravného i základního studia.

› celou fotogalerii naleznete zde ( počet fotografií 22 )


Vernisáž "Návraty do krajiny 2018"

Vernisáž slavnostně završila projekt letního uměleckého kurzu, výtvarného plenéru s názvem "Návraty do krajiny". Během týdne 16.-20. července 2018 se žáci ZUŠ KS Kadaň a ZUŠ Klášterec nad Ohří pod vedením pana učitele MgA. Štěpána Bílka a paní učitelky Ireny Hofhans věnovali malbě. Výtvarný kurz finančně podpořil Ústecký kraj v rámci dotace "Volný čas"2018. Jaké kadaňské scenérie účastnici přenesli na svá plátna se podívejte do fotogalerie.

› celou fotogalerii naleznete zde ( počet fotografií 21 )AKTUALITY
VYSTOUPENÍ V RÁMCI ADVETNÍCH TRHŮ SE RUŠÍ
/ 26. 2021 v 15:12

Vážení rodiče a milí žáci, vystoupení v rámci Avdentních trhů 27. 11. 2021 se ruší. Více informací v příspěvku.

› více


PŘEDNÁŠKA O KLEMENTU SLAVICKÉM A DĚJINÁCH HUDEBNÍ KULTURY KADANĚ PŘESUNUTA NA JARO 2022!
/ 24. 2021 v 11:48

Přednáška pana doc. PhDr. Petra Hlaváčka PhD. na téma Klement Slavický a dějiny kadaňské hudební kultury se bude konat na jaře 2022. Děkujeme za pochopení.

› více


ŘEDITELSKÉ VOLNO 18. A 19. 11. 2021
/ 17. 2021 v 18:16

Vážení rodiče a milí žáci, na čtvrtek 18. a pátek 19. listopadu 2021 vyhlašujeme ředitelské volno.

› více


Kontakt

Základní umělecká škola
Klementa Slavického, Kadaň


Hlavní sídlo školy:
J. Švermy 474, 432 01 Kadaň
Odloučené pracoviště:
KZ ORFEUM, J. Švermy 825
432 01 Kadaň

IČ: 46789936
Zřizovatel: Město Kadaň www.mesto-kadan.cz
Telefon/Fax: +420 474 34 32 82
E-mail: zusks.kadan@seznam.cz

Navštivte nás také na

Facebook

Historie školy

První soukromou hudební školu otevřel v Kadani, v Žatecké ulici č. p. 87, Vojtěch Hrubý, který se do Kadaně přistěhoval v roce 1946 a záhy se stal přední osobností hudebního a kulturního života ve městě. V roce 1947 založil Kadaňské smyčcové kvarteto, které vystupovalo v následujícím složení: Marie Chmelíková - 1. housle; Vojtěch Hrubý - 2. housle; Rudolf Holub - viola a Václav Havel - violoncello.

» více

Maminko, posílám zprávu

Služba Maminko, posílám zprávu rodičům umožňuje mít přehled o tom, že dítě došlo bezpečně do školy a že ji opustilo.

» více