TANEC OKEM FOTOGRAFA

So / 25. říjen 2018 v 14:12

"Tanec je pro nás komunikací a pohyb vyjadřovacím prostředkem, jazykem těla."

Výstava fotografií zachycuje kouzelné prchavé momenty tanečníků na prknech, které pro ně znamenají svět, protože ať už stojí na jakémkoliv jevišti, jejich snažení je vždy stoprocentní a plné radostného nasazení. Na snímcích fotografů Petra Kozelka a Michaely Šindelářové jsou žáci tanečního oboru naší Základní umělecké školy Klementa Slavického, který nemá sice dlouhou historii, ale i za tu dobu dosáhl svých úspěchů a vybudoval pevné zázemí pro tancechtivé žáčky i žáky. Vzdělává děti od pěti do osmnácti let v tanečních technikách, které kultivují jak fyzickou, tak i duševní stránku člověka, protože taneční hodiny neučí jen pohybovým dovednostem, ale rozvíjí sociální cítění a smysl pro odpovědnost za společnou práci. Přesah tanečního umění ve výchově a vzdělávání dětí je tudíž obrovský.

Smyslem a specifikem našeho tanečního oboru je rozvíjet přirozené pohybové schopnosti žáků, vést je k poznání svého těla a umu ovládat vlastní tělo co nejdokonaleji podle individuálních dispozic tak, aby jím byli schopni promlouvat a vyjadřovat vlastní prožitky. Proto je významnou součástí hodin improvizace, při níž jsou žáci směřováni k hledání vlastního osobitého pohybového slovníku, k samostatnosti a kreativitě. Vedle rozvoje pohybových dovedností jsou také žáci podněcováni k rozeznávání uměleckých hodnot a k orientaci ve sféře tanečního umění. Seznamují se ale i s ostatními uměleckými obory v podobě mezioborové spolupráce, při níž vzniklo již několik představení. Tanečníci získávají přehled o tanci a umění, a co je nejdůležitější, získávají k tanci vřelý vztah, který přetrvá po celý život. Naším cílem není vychovat jen potenciálního profesionálního tanečníka, ale zejména citlivou, vnímavou a tvořivou osobnost s láskou k tanci.

Výstava fotografií s názvem TANEC OKEM FOTOGRAFA Vás provede představeními, mezioborovými projekty a přehlídkami tanečního oboru, který na naší škole vede paní učitelka Karolína Hadrávková, DiS. Výstava proběhne v Galerii pod širým nebem na Studentském náměstí v Kadani od 1. listopadu do 17. prosince 2018.

Tanec okem fotografa

Výstava fotografií Petra Kozelka z choreografií tanečního oboru. 1. listopadu - 17. prosince 2018 Galerie pod širým nebem na Studentském náměstí v Kadani

POZVÁNKA NA ŽÁKOVSKÝ KONCERT
So / 20. říjen 2019 v 09:15

Srdečně vás zveme na březnový žákovský koncert. Koncert se koná 27. března 2019 od 17 hodin v kostele Stětí sv. Jana Křtitele.

POZVÁNKA NA PŘEDSTAVENÍ LITERÁRNĚ-DRAMATICKÉHO OBORU
So / 5. říjen 2019 v 18:44

Představení TŘEŠŇOVÉ KRÁLOVSTVÍ se koná ve čtvrtek 7. března 2019 od 17:00 v prostorách KZ Orfeum. Těšíme se na Vás.

ZAHÁJENÍ VÝSTAVY VÝTVARNÉHO OBORU
So / 5. říjen 2019 v 18:47

Od pondělí 18. března 2019 budou v prostorách školy k vidění nová dílka našich žáků výtvarného oboru, která jsou zapojena do III. ročníku školní přehlídky Slavík a Klementýnka.