JÁMA A KYVADLO a vzpomínka na Mladou Smetanovu Litomyšl

Po / 25. říjen 2018 v 13:50

Mladá Smetanova Litomyšl, která oslavila letos již 45. ročník, otevřela pomyslné brány i žákům Základní umělecké školy z Kadaně. Stalo se tak díky úspěchu našich herců a tanečníků na festivalu Prkna v Hradci Králové, kde byla vítězná inscenace Jáma a kyvadlo zařazena do programu  Mladé Smetanovy Litomyšle.

Čekal nás festivalový víkend plný hudby, divadla, tance, filmu, přehlídek a výtvarného umění.

Dostalo se nám opravdu vřelého přijetí, nejen od organizátorů, ale i od litomyšlského publika. Na festivalu jsme se v krásných prostorách Smetanova domu zaposlouchali do filmové hudby v podání BBQ Quarteta, se zpěvačkou Hanou Robinson a dalším hostem Varhanem Orchestrovičem Bauerem. Společně oslavili nedožité 100 narozeniny Leonarda Bernsteina. Mezi další zážitky patří i účast na Festivalovém plesu, který se letos nesl v duchu Formanových filmů „The Best of Miloš Forman´s Costumes“. Naše skupina vyrazila v kostýmech inspirovanými filmem Vlasy.

Program byl opravdu velice pestrý, poznali jsme nové přátele, prošli jsme si krásy Litomyšle, ochutnali trdelník na Starodávném jarmarku, kde bylo možno navštívit přes sto stánků s tradičními výrobky a bohatší o spoustu, nejen kulturních zážitků se vrátili do naší Kadaně.

Repríza tohoto představení se chystá na pondělí 12. listopadu 2018. Představení se odehraje v prostorách KZ Orfeum od 17:00. Těšíme se na Vás !

Mladá Smetanova Litomyšl

VYSVĚDČENÍ 2019
Po / 23. říjen 2019 v 20:13

PŘEDÁNÍ VYSVĚDČENÍ SE KONÁ V POSLEDNÍCH VYUČOVACÍCH HODINÁCH V TÝDNU OD 24. DO 28. ČERVNA, NEBO V PÁTEK 28. ČERVNA 2019 OD 8:00 DO 12:00. V PŘÍPADĚ POTŘEBY SI MŮŽETE DOMLUVIT SE SVÝM VYUČUJÍCÍM JINÝ TERMÍN. PRÁZDNINY JSOU ZA DVEŘMI :-)

KONCERT ABSOLVENTŮ HUDEBNÍHO OBORU
Po / 12. říjen 2019 v 06:34

Koncert absolventů se konal ve středu 12. června od 17:00 v kostele Stětí sv. Jana Křtitele. Fotogalerii z tohoto večera si můžete prohlédnout v příspěvku.

12.ROČNÍK FESTIVALU ORCHESTRŮ ZUŠ
Po / 12. říjen 2019 v 06:44

Festival jazzových a tanečních orchestrů základních uměleckých škol se konal v neděli 16. června 2019 od 14:00. Festival byl doplněn vystoupeními žáků hudebního oboru naší školy a završil jej v 19:00 koncert zpěváka Martina Chodúra. Fotogalerii z této akce si můžete prohlédnout v příspěvku.