JÁMA A KYVADLO a vzpomínka na Mladou Smetanovu Litomyšl

Ct / 25. říjen 2018 v 13:50

Mladá Smetanova Litomyšl, která oslavila letos již 45. ročník, otevřela pomyslné brány i žákům Základní umělecké školy z Kadaně. Stalo se tak díky úspěchu našich herců a tanečníků na festivalu Prkna v Hradci Králové, kde byla vítězná inscenace Jáma a kyvadlo zařazena do programu  Mladé Smetanovy Litomyšle.

Čekal nás festivalový víkend plný hudby, divadla, tance, filmu, přehlídek a výtvarného umění.

Dostalo se nám opravdu vřelého přijetí, nejen od organizátorů, ale i od litomyšlského publika. Na festivalu jsme se v krásných prostorách Smetanova domu zaposlouchali do filmové hudby v podání BBQ Quarteta, se zpěvačkou Hanou Robinson a dalším hostem Varhanem Orchestrovičem Bauerem. Společně oslavili nedožité 100 narozeniny Leonarda Bernsteina. Mezi další zážitky patří i účast na Festivalovém plesu, který se letos nesl v duchu Formanových filmů „The Best of Miloš Forman´s Costumes“. Naše skupina vyrazila v kostýmech inspirovanými filmem Vlasy.

Program byl opravdu velice pestrý, poznali jsme nové přátele, prošli jsme si krásy Litomyšle, ochutnali trdelník na Starodávném jarmarku, kde bylo možno navštívit přes sto stánků s tradičními výrobky a bohatší o spoustu, nejen kulturních zážitků se vrátili do naší Kadaně.

Repríza tohoto představení se chystá na pondělí 12. listopadu 2018. Představení se odehraje v prostorách KZ Orfeum od 17:00. Těšíme se na Vás !

Mladá Smetanova Litomyšl

POZVÁNKA NA ŽÁKOVSKÝ KONCERT
Ct / 2. říjen 2018 v 14:19

Žákovský koncert se bude konat ve středu 14. listopadu 2018 od 17:00 v prostorách kostela Stětí sv. Jana Křtitele

JÁMA A KYVADLO a vzpomínka na Mladou Smetanovu Litomyšl
Ct / 25. říjen 2018 v 13:50

Literárně-dramatický a taneční obor představil své pojetí inscenace A. E. Poa Jáma a kyvadlo na známém mezinárodním uměleckém festivalu Mladá Smetanova Litomyšl. Kadaňská repríza tohoto představení se koná v pondělí 12. listopadu 2018 v KZ Orfeu od 17:00

TANEC OKEM FOTOGRAFA
Ct / 25. říjen 2018 v 14:12

Výstava fotografií s názvem TANEC OKEM FOTOGRAFA Vás provede představeními, mezioborovými projekty a přehlídkami tanečního oboru, který na naší škole vede paní učitelka Karolína Hadrávková, DiS. Výstava proběhne v Galerii pod širým nebem na Studentském náměstí v Kadani od 1. listopadu do 17. prosince 2018.