OKOUZLENI KLAVÍREM 2017

So / 24. únor 2017 v 21:35

Srdečně Vás zveme na III. ročník nesoutěžního "putovního" festivalu klavírní hry OKOUZLENI KLAVÍREM. Štafetu přebíráme od Základní umělecké školy Litoměřice, která organizovala II. ročník tohoto festivalu. Myšlenka festivalu se zrodila v Základní umělecké škole Louny, která uvedla I. ročník tohoto jedinečného festivalu klavírní hry. My jsme rádi a je nám ctí pořádat další ročník.

Zveme Vás 13. května 2017 do KD Střelnice Kadaň. Festival bude zahájen od 10 hodin.

Celá koncepce festivalu zůstává tradiční. Účastníky čeká tedy "klavírní sobota", na kterou jsou již z předchozích ročníků zvyklí.

Festival je určen žákům klavírních tříd obou stupňů ZUŠ z Ústeckého a Karlovarského kraje. Žáci budou rozděleni do kategorií podle ročníku, v němž studují hru na klavír (PS = 0. kategorie, 1. ročík = 1. kategorie atd.) — na rozdíl od soutěží, kde bývají děti zařazovány podle věku.  Požadována je jedna skladba u žáků od 2. kategorie, případně dvě kratší skladby libovolného autora u žáků 0. a 1. kategorie. Do programu lze zařazovat také čtyřruční skladby. U sólových skladeb je doporučována hra zpaměti.

Kapacita festivalu je 90 účastníků, kteří se představí v cca 5 - 6 hodinových koncertech. Každý účinkující obdrží v závěru akce účastnický list a drobný dárek. Žáci se v průběhu festivalu mohou zapojit do zajímavého doprovodného programu. Tento rok se účastníci můžou těšit na:

• Prohlídka Kadaně s průvodcem (Prohlídka krás našeho města s průvodcem - Mikulovická brána, Katova ulička, Kadaňský hrad ...)
  • Pohybový workshop (Zábavná a relaxační dílna pro děti všech věkových kategorií – jak na fyzio hygienu našeho hracího aparátu? Workshopem provádí paní učitelka TO ZUŠ KS Kadaň Karolína Hadrávková)
  • Povídání a zamyšlení na téma TRÉMA (Jak na naši trému? S panem učitelem ZUŠ KS Kadaň Ondřejem Beránkem si budou děti povídat o tom, co to je tréma a jak na ni vyzrát.)

Doprovodné aktivity jsou uvedené již v přihlášce, kde lze označit ty aktivity, jichž se žák zúčastní. Každý účinkující během registrace obdrží speciální kartičku, na kterou se bude razítkem zaznamenávat návštěva workshopů či prohlídek. Vyplněné kartičky s nejméně dvěma razítky z doprovodných aktivit účastníci odevzdají v koncertním sále nejpozději do slavnostního zakončení festivalu, kde proběhne i jejich slosování. Výherci obdrží hodnotné ceny, které potěší každého hudebníka.

Přihlášky budou přijímány do naplnění kapacity festivalu, nejpozději však do 23. dubna 2017. Přijímání bylo již k datu 24. 4. 2017 ukončeno

ÚČASTNICKÝ POPLATEK činí za žáka 200,-. Podmínky k platbě účastnického poplatku jsou uvedeny na přihlášce.

RÁMCOVÝ HARMONOGRAM AKCE, PROGRAMY JEDNOTLIVÝCH KONCERTŮ A ROZPISY ÚČASTNÍKŮ DO DOPROVODNÝCH AKTIVIT JSOU PŘILOŽENY POD PŘÍSPĚVKEM.

Pořadatel:

Základní umělecká škola Klementa Slavického, Kadaň, Jana Švermy 474, 432 01 Kadaň

Jitka Stasinka Slivoňová, DiS. ředitelka školy, 474 343 282, zusks.kadan@seznam.cz

Kontaktní osoba:

Jitka Stasinka Slivoňová, DiS., 776 297 892, stasinka.zusksk@gmail.com

Těšíme se na Vaši účast a společné setkání!

Dokumenty přiložené k příspěvku

Přihláška OKOUZLENI KLAVÍREM 2017 K příspěvku je přiložen tento soubor: › Přihláška OKOUZLENI KLAVÍREM 2017
Název dokumentu: Přihláška - Okouzleni klavírem 2017.docx
Tento dokumenty si stáhněte zde / Velikost: 64 kB